ශ්‍රී ලංකා විදේශ සේවයේ අම්බපාලිය නොහොත් ෂේනුකා ද සිල්වා සෙනවිරත්න…

කොලබ 7 කාන්තා විද්‍යාලයෙන් මුලික අද්‍යාපනය හදරූ ෂේනුකා ද සිල්වා සෙනවීරත්න වැඩිදුර අද්‍යාපනය සදහා එංගලන්තයට පැමිණෙන්නේ 1980 දශකයේ අග භාගයදී පමණය. එම අවදියේ ඇය තම අද්‍යාපන වියදම් සොයාගැනීම සදහා ලන්ඩනයේ Macdonald ආපන ශාලාවක Waitress (වේටර් ) වරියක් ලෙස සේවය කල බව ප්‍රසිද්ධ කරුණකි ...

Read More

නෙත්තිකුමාරලගේ සල්ලිවලින් වතුර මාරුකරන S .B ගේ පිංබත් පුතා නාරද .

තම පළමු විවාහයේදී වජිරා නෙත්තිකුමාර ගේ (සලාකා රෙජිනෝ – කැසිනෝ) දුව විචාහ සමග වී සිටි S .B ගේ පිංබත් පුත් නාරද දිසානායක. වජිරා නෙත්තිකුමාර ගේ පවුලෙන් කඩා ගත් මුදල් වලින් රූප රාගිණියක් වන සබ්රීනා හර්ට්ස් නඩත්තු කරන බවට පැපාට දනගැණීමට ලැබී ඇත.පසුගිය මාසයේදී නිල ජනපති ...

Read More

ජනපතිවරණය කටේ තියාගෙන සජින් වාස් ජනපතිට ..කේ අරී!!

වසර 2500කට වැඩි ඉතිහාසයක් ඇති ශ්‍රී ලංකා වංශ කතාවේ ,මෑත ඉතිහාසයේ බලෙන් රජා යැයි පවසා ගත් පර්සි මහේන්ද්‍ර නොහොත් , මහින්ද රාජපක්ෂ ලෙසින් පෙනි සිටින වර්ථමාන ජනපති හට ඔහුගේ චක්ගෝල පිම්පි මන්ත්‍රී සජින් ද වාස් ගුණවර්දන විසින් ..කේ ඇර ඇත. තම බිරිද Tiyana Dayanthie Anthonisz එය ...

Read More

කලා කොල්ලො කිතුල්ගලින් නාපු හැටි

ලංකාවේ කලා ලෝකයේ සිටින අය නිතර නා ගැනීම සාමාන්‍ය

Read More

දිනූෂාට ජැකා හැර වෙන සරණක් නෑ

දිනූෂා රාජපතිරණ කියූ සැනින් නොදන්නා අයෙකු නැති තරම්ය. ඇය අඞාගෙන ගුවනිවිදුලියට ඇවිත් පසුව ජැකාගේ කණවැල අල්ලලා ස්වර්ණවාහිනියේ ලොකු පුටුවකට ආ බව දැන් ප්‍රසිද්ධ

Read More

මතං, හිස්වැල්ලගේ අලුත් කෑල්ල කවුමදි !

ක්‍රිෂාන්ත හිස්වැල්ල කියූ පමනින් දැන් ලංකාවේ නොදන්නා අයෙක් නැති තරම්ය. ඒ දළදා වහන්සේට පිංසිද්ධ වන්නටය. අප අපේ කතා නායකයාට මෙතෙක් සිට මතං යැයි කියන්නෙමු . (මචං යන්න හරියකට කියාගන්නට බැරි මේ හාදයාට එය උච්චාරණය කළ හැක්කේ මතං ලෙසය) ඒ ඔහු කා සමඟ හෝ දොඩමළුවුවහොත් වචන 5කට එකවරක් මතං ...

Read More

ඩිල්ෂාන්ගෙ තිළිණි, විනිල්ගෙ අනියම් බිරිය ලු

කළුතර දිස්ත‍්‍රීක්කයේ උපන් මංජුලා තිලිණිට හෝ දෙමාපියන්ට එතරම් වත්කමක්

Read More

වෙල්ගමගේ සුරේ නැතිවෙලා, නයනා අමාරුවේ

ඇමති කුමාර වෙල්ගම ඡන්ද දිනන්න හා කාන්තා පාර්ශවය ආකර්ශනයට සුරයක් පලඳින බව වාර්තා

Read More

ජනාධිපති, හොඳම වෙඩික්කාරියට වෙඩි තබයි

ශ්‍රී ලංකා ජනාධිපතිවරයා විසින් හමුදාවේ හොඳම වෙඩික්කාරියට වෙඩි තබා ඇති බව හමුදා ආරංචි මාර්ග වාර්තා

Read More

රෙනෝගේ නිපූ බබා

Asia Broadcasting Corporation හි හිමිකරුවා රෙනෝද

Read More
Contact Us