නීතිය හා සාමය අමාත්‍යාංශයේ ලේකම් මහින්ද බාලසූරියගේ බිරිද කොටු පනිද්දි මාට්ටු !!!!!

නීතිය හා සාමය අමාත්‍යාංශයේ ලේකම් ලේකම් මහින්ද බාලසූරියගේ බිරිද වන ආශා කුමාරි බාලසූරිය පසුගිය නොවැම්බෙර් 22 දා කොටු පනින්න ගොස් මාට්ටු වී ඇත. පැපා ට ආරංචිවූ VVIP කොටු කතාව මෙසේය. මහින්ද බාලසූරියගේ බිරිද වන ආශා කුමාරි බාලසූරිය නුවර පළාතේ හොදට සැපට හැදුනු ළදකි ,ආශා ...

Read More

හුලාගේ බිරිද බැසිල්ගේත් බිරිදයි !!

පැපා මේදිනවල ඉන්නේ ප්‍රේමයෙන් මත්වෙලාය ඒ පැපාට ලැබෙන නිව්ස් ඔක්කොම රෝමියෝ ජුලියට් තාලේ අමුතුම ලව් ඉස්ටෝරිස් නිසාය , හැබැයි මේ කතාව නාකිවිසේ ගහපු බඩට කලිසම අදින කොමිස්කාර නාකි මනමාලයෙකු සහ අසූව දශකයේ සිට ඇමැති රහ දන්නා විසේකාර නෝටි 50 අබුවක් ගැනයි. මුළු රටම දන්නා පුද්ගලයෙක් වන ...

Read More

මහින්දගේ කොල්ලා “නාමල්” දමිළ නිලියක් සමග පැටලිලා, පිය පුතු වලියක් !!

මහින්ද රාජපක්ෂගේ ලොකු කොලුවා වන ලක්ෂ්මන් නාමල් රාජපක්ෂ යලිත් සිරිලක රාජාවලිය වසර 200ක් පසුපසට ගෙනගොස් දකුණු ඉන්දියාවෙන් නිළි කෙල්ලෙක් සොයාගෙන ඇති බවට පැපාට වාර්තාවේ ,කථාව සැකවින් මෙසේය …… ලක්ෂ්මන් නාමල් රාජපක්ෂහට මුලින්ම ඉන්දියානු නිළි පිස්සුව සෑදී ඇත්තේ 2010දී IIFA සම්මාන උළලේදී බව වාර්තාවේ ,ඉන්පසුව වර්තමානයේ ඉන්දියාවේ ...

Read More

වජිරා අක්කා ගේ කතාවට තමරා අක්කා SBට දෙහිකපයි !

පසුගියදා අප අනාවරණය කල පරිදි වජිරා නෙත්තිකුමාර ඇගේ ජීවිතයේ දී S.B දිසානායක සහ දිසානායක පවුල ඇගේ වයිරය වූ සැටි S.B දිසානායක මහතාගේ බිරිද වන තමරා දිසානායක මහත්මියට සැලවීමෙන් පසුව ඇමති S.B දිසානායකට හොදටම දෙහි කපා ඇති බව පැපාට වාර්තාවේ . ලැබෙන තොරතුරු අනුව දිසානායක මහතාගේ ...

Read More

මේනකා මදුවන්තිගේ ගේ පිං කැටේ

ලැබෙන අලුත්ම අනුව මේනාකා මදුවන්තිගේ අළුත්ම කමසුත්‍ර පිං පෙට්ටිය නම වෙනස් කරගෙන යලිත් ශ්‍රී ලංකාවට පැමිණ සිටින විදුර ශමල් ගුණරත්න නමැති දිවාකර යන බවට පැපාට නිළ වශයෙන් දන ගැනීමට ලැබී ඇත .ලැබෙන තොරතුරු අනුව විදුර ශමල් ගුණරත්න(දිවාකර) මේනාකා මදුවන්තිට යහමින් මුදල් වියදම් කරමින් සිටින බවත් ...

Read More

SB මගේ දුවට පුතා ජෝඩු කලේ මට කොටන්න බලාගෙන – වජිරා අක්කා කියයි (පළමු කොටස)

පසුගියදිනක පැපාගේ නියෝජිතයකු සමග හීනියට අඩියක් අරගෙන මස් කෑල්ලක් හපන ගමන් වජිරා නෙත්තිකුමාර මහත්මිය ඇගේ හිතේ තිබෙන වේදනාව වචන වලට පෙරලමින් පැපාගේ නියෝජිතයකු සමග දොඩමලු වෙමින් පවසා සිටියේ මෙවැනි කථාවකි … මල්ලි…. ඔය S.B. දිසනයකයා (S.B.) මට එදා ඉදලම කෙල හලනවා , හැබැයි මට නෙමෙයි ...

Read More

මුරලි නදීෂාට දුෂ්රා යවයි !

ලැබෙන නවතම තොරතුරු අනුව හිටපු ක්‍රිකට් ක්‍රීඩක මුත්තයියා මුරලිදරන්ගේ බෝල් ගාර්ඩ් එකේ දුක සැප බැලීම ,ලගදී නිළිකම අතහැර දේශපාලනයට පිවිසි නදීෂා හේමමාලි විසින් මේ දිනවල කරනු බව පැපාට වාර්තාවේ, පසුගිය කාලයේදී රජයේ මැති ඇමතිවරුන් ,අදීක්ෂණ මන්ත්‍රීවරුන් සහ එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ ඉහල නිලධාරීන් සමග ...

Read More

ශ්‍රී ලංකා විදේශ සේවයේ අම්බපාලිය නොහොත් ෂේනුකා ද සිල්වා සෙනවිරත්න…

කොලබ 7 කාන්තා විද්‍යාලයෙන් මුලික අද්‍යාපනය හදරූ ෂේනුකා ද සිල්වා සෙනවීරත්න වැඩිදුර අද්‍යාපනය සදහා එංගලන්තයට පැමිණෙන්නේ 1980 දශකයේ අග භාගයදී පමණය. එම අවදියේ ඇය තම අද්‍යාපන වියදම් සොයාගැනීම සදහා ලන්ඩනයේ Macdonald ආපන ශාලාවක Waitress (වේටර් ) වරියක් ලෙස සේවය කල බව ප්‍රසිද්ධ කරුණකි ...

Read More

නෙත්තිකුමාරලගේ සල්ලිවලින් වතුර මාරුකරන S .B ගේ පිංබත් පුතා නාරද .

තම පළමු විවාහයේදී වජිරා නෙත්තිකුමාර ගේ (සලාකා රෙජිනෝ – කැසිනෝ) දුව විචාහ සමග වී සිටි S .B ගේ පිංබත් පුත් නාරද දිසානායක. වජිරා නෙත්තිකුමාර ගේ පවුලෙන් කඩා ගත් මුදල් වලින් රූප රාගිණියක් වන සබ්රීනා හර්ට්ස් නඩත්තු කරන බවට පැපාට දනගැණීමට ලැබී ඇත.පසුගිය මාසයේදී නිල ජනපති ...

Read More

ජනපතිවරණය කටේ තියාගෙන සජින් වාස් ජනපතිට ..කේ අරී!!

වසර 2500කට වැඩි ඉතිහාසයක් ඇති ශ්‍රී ලංකා වංශ කතාවේ ,මෑත ඉතිහාසයේ බලෙන් රජා යැයි පවසා ගත් පර්සි මහේන්ද්‍ර නොහොත් , මහින්ද රාජපක්ෂ ලෙසින් පෙනි සිටින වර්ථමාන ජනපති හට ඔහුගේ චක්ගෝල පිම්පි මන්ත්‍රී සජින් ද වාස් ගුණවර්දන විසින් ..කේ ඇර ඇත. තම බිරිද Tiyana Dayanthie Anthonisz එය ...

Read More
Contact Us