වජිරා අක්කා ගේ කතාවට තමරා අක්කා SBට දෙහිකපයි !

පසුගියදා අප අනාවරණය කල පරිදි වජිරා නෙත්තිකුමාර ඇගේ ජීවිතයේ දී S.B දිසානායක සහ දිසානායක පවුල ඇගේ වයිරය වූ සැටි S.B දිසානායක මහතාගේ බිරිද වන තමරා දිසානායක මහත්මියට සැලවීමෙන් පසුව ඇමති S.B දිසානායකට හොදටම දෙහි කපා ඇති බව පැපාට වාර්තාවේ . ලැබෙන තොරතුරු අනුව දිසානායක මහතාගේ ...

Read More

මේනකා මදුවන්තිගේ ගේ පිං කැටේ

ලැබෙන අලුත්ම අනුව මේනාකා මදුවන්තිගේ අළුත්ම කමසුත්‍ර පිං පෙට්ටිය නම වෙනස් කරගෙන යලිත් ශ්‍රී ලංකාවට පැමිණ සිටින විදුර ශමල් ගුණරත්න නමැති දිවාකර යන බවට පැපාට නිළ වශයෙන් දන ගැනීමට ලැබී ඇත .ලැබෙන තොරතුරු අනුව විදුර ශමල් ගුණරත්න(දිවාකර) මේනාකා මදුවන්තිට යහමින් මුදල් වියදම් කරමින් සිටින බවත් ...

Read More

SB මගේ දුවට පුතා ජෝඩු කලේ මට කොටන්න බලාගෙන – වජිරා අක්කා කියයි (පළමු කොටස)

පසුගියදිනක පැපාගේ නියෝජිතයකු සමග හීනියට අඩියක් අරගෙන මස් කෑල්ලක් හපන ගමන් වජිරා නෙත්තිකුමාර මහත්මිය ඇගේ හිතේ තිබෙන වේදනාව වචන වලට පෙරලමින් පැපාගේ නියෝජිතයකු සමග දොඩමලු වෙමින් පවසා සිටියේ මෙවැනි කථාවකි … මල්ලි…. ඔය S.B. දිසනයකයා (S.B.) මට එදා ඉදලම කෙල හලනවා , හැබැයි මට නෙමෙයි ...

Read More

මුරලි නදීෂාට දුෂ්රා යවයි !

ලැබෙන නවතම තොරතුරු අනුව හිටපු ක්‍රිකට් ක්‍රීඩක මුත්තයියා මුරලිදරන්ගේ බෝල් ගාර්ඩ් එකේ දුක සැප බැලීම ,ලගදී නිළිකම අතහැර දේශපාලනයට පිවිසි නදීෂා හේමමාලි විසින් මේ දිනවල කරනු බව පැපාට වාර්තාවේ, පසුගිය කාලයේදී රජයේ මැති ඇමතිවරුන් ,අදීක්ෂණ මන්ත්‍රීවරුන් සහ එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ ඉහල නිලධාරීන් සමග ...

Read More

ශ්‍රී ලංකා විදේශ සේවයේ අම්බපාලිය නොහොත් ෂේනුකා ද සිල්වා සෙනවිරත්න…

කොලබ 7 කාන්තා විද්‍යාලයෙන් මුලික අද්‍යාපනය හදරූ ෂේනුකා ද සිල්වා සෙනවීරත්න වැඩිදුර අද්‍යාපනය සදහා එංගලන්තයට පැමිණෙන්නේ 1980 දශකයේ අග භාගයදී පමණය. එම අවදියේ ඇය තම අද්‍යාපන වියදම් සොයාගැනීම සදහා ලන්ඩනයේ Macdonald ආපන ශාලාවක Waitress (වේටර් ) වරියක් ලෙස සේවය කල බව ප්‍රසිද්ධ කරුණකි ...

Read More

නෙත්තිකුමාරලගේ සල්ලිවලින් වතුර මාරුකරන S .B ගේ පිංබත් පුතා නාරද .

තම පළමු විවාහයේදී වජිරා නෙත්තිකුමාර ගේ (සලාකා රෙජිනෝ – කැසිනෝ) දුව විචාහ සමග වී සිටි S .B ගේ පිංබත් පුත් නාරද දිසානායක. වජිරා නෙත්තිකුමාර ගේ පවුලෙන් කඩා ගත් මුදල් වලින් රූප රාගිණියක් වන සබ්රීනා හර්ට්ස් නඩත්තු කරන බවට පැපාට දනගැණීමට ලැබී ඇත.පසුගිය මාසයේදී නිල ජනපති ...

Read More

ජනපතිවරණය කටේ තියාගෙන සජින් වාස් ජනපතිට ..කේ අරී!!

වසර 2500කට වැඩි ඉතිහාසයක් ඇති ශ්‍රී ලංකා වංශ කතාවේ ,මෑත ඉතිහාසයේ බලෙන් රජා යැයි පවසා ගත් පර්සි මහේන්ද්‍ර නොහොත් , මහින්ද රාජපක්ෂ ලෙසින් පෙනි සිටින වර්ථමාන ජනපති හට ඔහුගේ චක්ගෝල පිම්පි මන්ත්‍රී සජින් ද වාස් ගුණවර්දන විසින් ..කේ ඇර ඇත. තම බිරිද Tiyana Dayanthie Anthonisz එය ...

Read More

කලා කොල්ලො කිතුල්ගලින් නාපු හැටි

ලංකාවේ කලා ලෝකයේ සිටින අය නිතර නා ගැනීම සාමාන්‍ය

Read More

දිනූෂාට ජැකා හැර වෙන සරණක් නෑ

දිනූෂා රාජපතිරණ කියූ සැනින් නොදන්නා අයෙකු නැති තරම්ය. ඇය අඞාගෙන ගුවනිවිදුලියට ඇවිත් පසුව ජැකාගේ කණවැල අල්ලලා ස්වර්ණවාහිනියේ ලොකු පුටුවකට ආ බව දැන් ප්‍රසිද්ධ

Read More

මතං, හිස්වැල්ලගේ අලුත් කෑල්ල කවුමදි !

ක්‍රිෂාන්ත හිස්වැල්ල කියූ පමනින් දැන් ලංකාවේ නොදන්නා අයෙක් නැති තරම්ය. ඒ දළදා වහන්සේට පිංසිද්ධ වන්නටය. අප අපේ කතා නායකයාට මෙතෙක් සිට මතං යැයි කියන්නෙමු . (මචං යන්න හරියකට කියාගන්නට බැරි මේ හාදයාට එය උච්චාරණය කළ හැක්කේ මතං ලෙසය) ඒ ඔහු කා සමඟ හෝ දොඩමළුවුවහොත් වචන 5කට එකවරක් මතං ...

Read More
Contact Us